Zacznijmy od tego, co mamy…

Mamy puszczę, mamy blisko do Warszawy, mamy dobrych sąsiadów, mamy pomysł na to, jak robić kulturę. O Twoim pomyśle też chętnie posłuchamy – może przy kawie w naszej kawiarence na dole?

Co robimy?

Jako Centrum Kultury Izabelin działamy od 2007 roku po przekształceniu Domu Kultury, który najpierw funkcjonował w Laskach, a potem w Izabelinie. Kiedyś zajmowaliśmy się także sportem, ale od stycznia 2023 prowadzimy wyłącznie działalność kulturalną. W naszej nowoczesnej sali widowiskowej odbywają się koncerty, spotkania, spektakle teatralne dla młodszych i starszych widzów, wydarzenia taneczne, pokazy filmowe.

Organizujemy i współorganizujemy też imprezy cykliczne, na przykład Izabelińskie Spotkania z Książką, Festiwal „W Krainie Chopina”, a także Festiwal Natura-Kultura-Media im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Czym żyjemy na co dzień?

Na drugim piętrze w CKI mamy sztalugi, lustra, rzutniki i wszystkie inne rzeczy potrzebne naszym instruktorom i uczestnikom zajęć do realizacji swoich artystycznych i językowych pasji. Tak staramy się stwarzać przestrzeń do wymiany doświadczeń, do realizacji twórczych projektów, do integracji mieszkańców naszej gminy.

Sprawdź nas. Jesteśmy otwarci.

Zazwyczaj odpoczywamy tylko w niedzielę. Ten system sprawdza się od zarania dziejów