Warsztaty ekologiczne
Odsłuchaj
PowrótMCEE – warsztaty ekologiczne
W poniedziałek 23 czerwca 2025 r. Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Izabelin, przy wsparciu Fundacji Ekologicznej ARKA z Jaworza zorganizował warsztaty ekologiczne dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej im. Płka Stanisława Królickiego w Izabelinie.
Przejdź do artykułu
Z lornetką wśród ptaków
Za nami kolejne warsztaty i spacery ornitologiczne realizowane przez Stowarzyszenie Ochrony Sów w Gminie Izabelin. To kolejny z elementów projektu „Obserwuję, dbam i chronię - cykl warsztatów i spacerów ornitologicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych”, finansowanego ze środków Fundacji ORLEN z programu „ORLEN. Energia sąsiedztwa".
Przejdź do artykułu
Obserwuję, dbam i chronię – cykl warsztatów i spacerów ornitologicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych
22 listopada 2025 r. startujemy z pierwszymi zajęciami przyrodniczymi. Spotkania mają charakter ogólnodostępny.
Przejdź do artykułu
Obserwuję, dbam i chronię...
Nowy Rok rozpoczęliśmy kolejnymi warsztatami przyrodniczymi realizowanymi w Gminie Izabelin przez Stowarzyszenie Ochrony Sów w ramach projektu „Obserwuję, dbam i chronię - cykl warsztatów i spacerów ornitologicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych”.
Przejdź do artykułu
Tajemnicze życie sów
Lutowe spotkania z ptakami w gminie Izabelin, realizowane przez Stowarzyszenie Ochrony Sów w ramach projektu „Obserwuję, dbam i chronię - cykl warsztatów i spacerów ornitologicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych”, upłynęły na budowaniu budek lęgowych dla ptaków wróblowych oraz na warsztatach stacjonarno-terenowych o sowach.
Przejdź do artykułu
Ptaki, przyroda i blisko 500 uczestników – projekt „Obserwuję, dbam i chronię” za nami
Pod koniec marca zakończył się cykl warsztatów i spacerów ornitologicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Obserwuję, dbam i chronię”, realizowany na terenie naszej gminie przez Stowarzyszenie Ochrony Sów. Gmina Izabelin była partnerem tego projektu, a jego finansowanie pochodziło ze środków Fundacji ORLEN z programu „ORLEN. Energia sąsiedztwa".
Przejdź do artykułu
Podglądamy ptaki, poznajemy przyrodę
W miniony weekend odbyły się w naszej gminie kolejne warsztaty i spacery ornitologiczne. W sobotę budowaliśmy budki lęgowe dla małych ptaków, a wieczorem wsłuchiwaliśmy się w nocne odgłosy przyrody - choć sowy milczały, nie zabrakło spotkań z dzikami, żurawiami i pierwszymi ropuchami w drodze na gody.
2026-03-20, 10:50
Przejdź do aktualności