MCEE – warsztaty ekologiczne

W poniedziałek 23 czerwca 2025 r. Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Izabelin, przy wsparciu Fundacji Ekologicznej ARKA z Jaworza zorganizował warsztaty ekologiczne dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej im. Płka Stanisława Królickiego w Izabelinie.

Przejdź do artykułu

Z lornetką wśród ptaków

Za nami kolejne warsztaty i spacery ornitologiczne realizowane przez Stowarzyszenie Ochrony Sów w Gminie Izabelin. To kolejny z elementów projektu „Obserwuję, dbam i chronię - cykl warsztatów i spacerów ornitologicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych”, finansowanego ze środków Fundacji ORLEN z programu „ORLEN. Energia sąsiedztwa".

Przejdź do artykułu

Obserwuję, dbam i chronię – cykl warsztatów i spacerów ornitologicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych

22 listopada 2025 r. startujemy z pierwszymi zajęciami przyrodniczymi. Spotkania mają charakter ogólnodostępny.

Przejdź do artykułu

Obserwuję, dbam i chronię...

Nowy Rok rozpoczęliśmy kolejnymi warsztatami przyrodniczymi realizowanymi w Gminie Izabelin przez Stowarzyszenie Ochrony Sów w ramach projektu „Obserwuję, dbam i chronię - cykl warsztatów i spacerów ornitologicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych”.

Przejdź do artykułu

Tajemnicze życie sów

Lutowe spotkania z ptakami w gminie Izabelin, realizowane przez Stowarzyszenie Ochrony Sów w ramach projektu „Obserwuję, dbam i chronię - cykl warsztatów i spacerów ornitologicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych”, upłynęły na budowaniu budek lęgowych dla ptaków wróblowych oraz na warsztatach stacjonarno-terenowych o sowach.

Przejdź do artykułu

Ptaki, przyroda i blisko 500 uczestników – projekt „Obserwuję, dbam i chronię” za nami

Pod koniec marca zakończył się cykl warsztatów i spacerów ornitologicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Obserwuję, dbam i chronię”, realizowany na terenie naszej gminie przez Stowarzyszenie Ochrony Sów. Gmina Izabelin była partnerem tego projektu, a jego finansowanie pochodziło ze środków Fundacji ORLEN z programu „ORLEN. Energia sąsiedztwa".

Przejdź do artykułu

Podglądamy ptaki, poznajemy przyrodę

W miniony weekend odbyły się w naszej gminie kolejne warsztaty i spacery ornitologiczne. W sobotę budowaliśmy budki lęgowe dla małych ptaków, a wieczorem wsłuchiwaliśmy się w nocne odgłosy przyrody - choć sowy milczały, nie zabrakło spotkań z dzikami, żurawiami i pierwszymi ropuchami w drodze na gody.

2026-03-20, 10:50

Przejdź do aktualności