To już 11 raz uczniowie naszej szkoły wezmą udział w tym wydarzeniu. Doceniamy rolę takich akcji, które porywają dzieci, młodzież i dorosłych z całej Europy, a nawet odległych kontynentów, do aktywności związanych z nowoczesnymi technologiami. Zależy nam, by start naszych uczniów w dorosłe życie był łagodny dzięki dobremu przygotowaniu w różnych dziedzinach. Jedną z nich jest gotowość do podejmowania wyzwań cyfrowych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że praca na 90 procentach stanowisk wymaga dzisiaj posiadania umiejętności cyfrowych, w tym umiejętności programowania.

Korzyści są naprawdę duże, bo programowanie uczy myślenia komputacyjnego, rozwiązywania problemów, kreatywności, myślenia analitycznego i pracy zespołowej. Programując rozwijamy swój mózg, myślenie abstrakcyjne, logiczne i strategiczne. Doskonalimy również umiejętności matematyczne i językowe.

Europejski Tydzień Kodowania jest przedsięwzięciem realizowanym przez wolontariuszy – ambasadorów wiodących, nauczycieli i entuzjastów kodowania na całym świecie. Jest ono wspierane przez Komisję Europejską i ministerstwa edukacji w Unii Europejskiej.

Poniżej kilka linków, pod którymi można znaleźć więcej informacji.

https://codeweek.eu/?lang=pl

https://www.gov.pl/web/koduj

Beata Wieczorek

Galeria zdjęć