W naszym przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe, do których należą: 

  • religia,
  • rytmika,
  • język angielski i gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami gimnastyki korekcyjnej.

 

Religia prowadzona jest na życzenie rodziców we wszystkich grupach wiekowych  1/2 razy w tygodniu.


W pozostałych zajęciach dodatkowych uczestniczą wszystkie dzieci zgodnie z poniższym planem:


rytmika – raz w tygodniu (dla wszystkich grup wiekowych). Przy akompaniamencie pianina dzieci uczą się piosenek, tańców oraz doskonalą poczucie rytmu podczas zabaw przy muzyce.
język angielski - 2 razy w tygodniu (od 3 r.ż.). Dzieci uczą się języka poprzez zabawę, śpiew, zabawy ruchowe, rysowanie, uczą się prostych słów, wierszyków i zwrotów.

gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korektywy - 2 razy w tygodniu. Są to zestawy ćwiczeń profilaktycznych oraz korygujących wady postawy z użyciem sprzętu sportowego i rehabilitacyjnego.


Zajęcia dodatkowe włączone są do planu tygodniowego.

 

 

Informacje o gimnastyce

  1. Strój na zmianę: krótkie spodenki lub leginsy + koszulka (ewentualnie dresy, bez zamków/ostrych elementów). Nie wolno przychodzić w ostrej i odstającej biżuterii. Nalegam na nie zakładanie wiszących kolczyków;

  2. Gimnastyka odbywa się na auli/sali z drewnianą podłogą lub wykładziną. Ćwiczymy bez kapci i bez skarpetek.

  3. W przypadku wystąpienia kurzajek na stopach lub dłoniach, dziecko niestety nie będzie uczestniczyło w zajęciach do momentu wyleczenia. Wszyscy chodzimy na bosaka, dotykamy podłogi dłońmi, ćwiczymy dotykając różnych przyborów i przyrządów. Kurzajki powstają w wyniku zakażenia wirusem HPV. Wirus ten przenosi się w bardzo łatwy i szybki sposób, natomiast leczenie do zajmuje długi czas.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu przez e-dziennik Inso

 

 

Mgr Radosław Dziatkiewicz