Poznaj swojego… kandydata na sołtysa. Już 29 września odbędą się wybory sołtysów 6 wsi w gminie Izabelin. Do wyborów zgłoszonych zostało w sumie 10 kandydatów. Mieszkańcom Truskawia przypominamy jednocześnie, że kadencja ich sołtys trwa i wybierają oni później jedynie radę sołecką. Po raz kolejny w tym roku mieszkańcy mają możliwość zdecydować, kto przez następne 5 lat będzie reprezentować ich interesy i dbać o rozwój lokalnej społeczności.

Funkcja sołtysa znana jest w Polsce od XII wieku, a więc ma wiekową tradycję. Dziś zadania sołtysów i rad sołeckich obejmują m.in. reprezentowanie mieszkańców przed władzami gminy, organizowanie spotkań, a także inicjowanie działań na rzecz rozwoju sołectwa. „Sołtysowanie” to praca przede wszystkim społeczna: daje duże możliwości tym, którzy naprawdę chcą coś dla swojej miejscowości zrobić, ale stawia przed kandydatem na sołtysa bardzo duże wymagania.

Aby pomóc w tym wyborze, przedstawiamy poniżej sylwetki kandydatów, którzy za chwilę powalczą o Państwa głosy. Informacje oraz zdjęcia pozyskaliśmy od samych zainteresowanych.

Termin i miejsce wyborów sołtysów:

Data: 29 września 2024 r.

Godziny: 9:00–19:00

Gdzie: lokale wyborcze w Mościskach, Laskach, Izabelinie B, Izabelinie C, Hornówku i Sierakowie

Szczegółowy wykaz lokali wyborczych na stronie: https://izabelin.pl/ug/pl/aktualnosc/ogloszenie-o-wyborach-soltysow-i-rad-soleckich

Uwaga! Mieszkańcy sołectwa Truskaw:
– nie biorą udziału w wyborach sołeckich – obecna sołtys p. Maria Sienicka została wybrana w wyborach uzupełniających w 2021 r. i pełni tę funkcję do końca swojej kadencji,
– biorą udział w wyborach do Rady Sołeckiej.

Lech Bolesław Celejewski

Lech Celejewski

Mam 53 lata, cudowną żonę Ewę i dwójkę już dorosłych dzieci.

W Hornówku mieszkam od 1999 r. 

Mam wykształcenie średnie techniczne, od 10 lat pracuję w oświacie w obsłudze techniczno-administracyjnej placówki szkolno-kulturalnej.

Od 5 lat działam w radzie sołeckiej Hornówka, wspierając działalność sołtysa. Motorem do kandydowania była chęć stworzenia w Hornówku miejsca wspólnego dla mieszkańców. Jako radnemu udało mi się „wychodzić” – na prośbę mieszkańców ul. Kurowskiego – instalację latarni na ul. Kurowskiego pomiędzy ul. Sosnową a Skrajną. Uczestniczyłem też w „naciskach” na UG, by zbudowano chodnik wzdłuż ogrodzenia małej szkoły.

Od 10 lat jako członek zarządu działam w stowarzyszeniu „Gminne Koło Miłośników Wędkarstwa w Izabelinie”. Współpracujemy z KPN – gospodarzem zbiornika wodnego Mokre Łąki. W 2021 r. plany budowy PSZOK-u na terenie Mokrych Łąk w bezpośrednim sąsiedztwie terenów Natura 2000 pchnęły mnie do zaangażowania się w działalność Międzysołeckiego Zespołu ds. PSZOK-u.

Interesuję się realizacją wydarzeń artystyczno-kulturalnych od strony akustyki i oświetlenia. Pozwala mi na to moja obecna praca, ale miałem też okazję społecznie wykonać taką pracę dla naszej gminy (dyskoteki dla dzieci szkoły podstawowej, współpraca m.in. przy organizacji szkolnego pokazu talentów).

Najważniejsze moim zdaniem zadania dla sołtysa w najbliższych latach to:

  1. tworzenie sąsiedzkiej wspólnoty (pikniki sołeckie, których u nas brak; częstsze zebrania wiejskie; dni sąsiada)
  2. usprawnienie komunikacji pomiędzy mieszkańcami a sołtysem (stały dostęp do sołtysa (z wyłączeniem czasu pracy zawodowej), kontakt telefoniczny i e-mail).
  3. zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości w działaniu systemów odwodnieniowych (kontrola działania studni chłonnych i rowów podczas opadów, bieżące zgłaszanie niedrożnych studni i zarastających rowów do UG, identyfikacja miejsc zalegania wody opadowej w miejscach, gdzie brak jest takich systemów)
  4. konsultacje dotyczące uspokojenia ruchu na ul. Kurowskiego (zebrania mieszkańców ul. Kurowskiego, ankiety, przekazywane do UG sugestii mieszkańców)
  5. zgłaszanie do UG ulic gruntowych do wykonania nakładek asfaltowych lub utwardzenia i ulic, na których mieszkańcy wnioskują o spowolnienie ruchu
  6. lobbowanie w kwestii bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i z niej – ul. Działkowa i ul. Szkolna, dostosowanie tych obu ulic do ruchu pieszego
  7. doprowadzenie do postawienia na pętli autobusowej tablic upamiętniających mieszkańców Hornówka, którzy stracili życie w czasie II wojny światowej.

Jarosław Kępkowicz

Jarosław Kępkowicz

63 lata. Z zawodu menadżer.

Kandyduję na sołtysa bo Hornówek to więcej niż dom... To miejsce gdzie nawiązują się przyjaźnie sąsiedzkie, miejsce wytchnienia od pracy oraz realizacji osobistych pasji i zainteresowań. Dla mnie osobiście to także miejsce, gdzie dorastały moje dzieci i do którego, mam nadzieję, będą zawsze z radością wracać. Chciałbym by Hornówek był miejscem bezpiecznym, przyjaznym i estetycznym, gdzie każdy z nas czuje się u siebie.

Jako sołtys chciałbym być blisko mieszkańców, aktywnie wspierać inicjatywy lokalne, tworzyć atmosferę sprzyjającą zacieśnianiu więzi, jak również reprezentować mieszkańców na forum gminy, w szczególności w kontaktach z Urzędem i Radą Gminy Izabelin. Moim marzeniem jest, by Rada Sołecka była grupą pozytywnie zaangażowanych osób, w różnym wieku, z różnych środowisk, mieszkających w różnych częściach Hornówka, tak by wszyscy mieszkańcy Hornówka mieli swoich ambasadorów. Chciałbym wspólnie z Radą Sołecką skupić się na tym co dla mieszkańców istotne, po gospodarsku zarządzać funduszem sołeckim oraz aktywnie współpracować z Urzędem Gminy przy realizacji zadań większych, które wykraczają poza zakres funduszu sołeckiego.

Bardzo gorąco zachęcam wszystkich do udziału w wyborach w dniu 29 września – każdy głos ma znaczenie. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli Państwa wybór padnie na mnie.

Maria Krystyna Cieślińska-Trojak

M. Cieslińska-Trojak

Mieszkam w naszej gminie od przeszło 25 lat.

Od urodzenia mieszka tu za to mój mąż, którego rodzina związana jest z Izabelinem B od lat trzydziestych ubiegłego wieku.

Doczekaliśmy się już wnuków i prawnuków.

Jestem na emeryturze, ale cały czas pracuję. Od 17 lat prowadzę działalność gospodarczą, jestem agentem ubezpieczeniowym.

Przez 27 pracowałam jako kierownik administracyjno-gospodarczy w szkole podstawowej w Warszawie.

Sprawy naszej lokalnej społeczności są dla mnie bardzo ważne. Od lat aktywnie działam w klubie emeryta (obecnie stowarzyszeniu seniorów „Rezerwat”), od 3 lat jestem tam skarbnikiem.

Już drugą kadencję jestem członkiem Rady Sołeckiej Izabelina B, w której  aktywnie działam. Ściśle współpracuję z obecną sołtys naszej wsi w działaniach na rzecz sołectwa.

Jestem wrażliwa na ludzka krzywdę i w miarę możliwości staram się pomagać ludziom w potrzebie w moim najbliższym otoczeniu.

Moja pasja to podróże: zarówno po Polsce, jak i po świecie.

W czasie ostatnich wyborów samorządowych byłam pełnomocnikiem do spraw finansowych komitetu wyborczego Stowarzyszenia 7 Sołectw – Izabelin.

Najważniejsze moim zdaniem zadania dla sołtysa w najbliższych latach to:

  1. dbałość o efektywne zagospodarowanie funduszy sołeckich
  2. integracja mieszkańców (pikniki sołeckie, kuligi / przejażdżki bryczkami,  imprezy dla dzieci)
  3. kontynuacja zadań i planów przyjętych w kadencji ustępującej sołtys
  4. dbałość o estetykę wsi
  5. mała architektura – ławki, śmietniki, doposażenie placów zabaw
  6. oświetlenie ul. Leśniczówki
  7. współpraca z gminą w kwestii właściwego bieżącego utrzymania dróg
  8. monitorowanie problemów podtopień na terenie sołectwa
  9. monitorowanie przebiegu przyszłych prac związanych z przebudową ul. Jana Kazimierza
  10. aktywny udział w rozmowach dot. leśnego łącznika Izabelin B – Hornówek
  11. konsekwentne zabieganie w gminie o bezpieczną i komfortową drogę dla dzieci dojeżdżających rowerami do szkół przez ul. Kołłątaja
  12. czuwanie nad realizacją postawienia zaległych wiat przystankowych, na które gmina w 2020 i w 2021 r. otrzymała środki z funduszu sołeckiego Izabelina B
  13. realizacja postanowień zebrania wiejskiego z 2022 r. dotyczących instalacji lustra przy ul. Sienkiewicza / Bohaterów Kampinosu
  14. oznakowanie szczególnie niebezpiecznych przejść dla pieszych przy ul. Sapiehy i ul. Zagłoby (dzieci chodzą tamtędy do szkoły)
  15. monitorowanie sprawy zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Izabelina B, tak by część działek leżących na terenie KPN-u nie miała możliwości zabudowy wielorodzinnej

Kamila Fortuniak

Kamila Fortuniak

45 lat.

Jestem mieszkanką Izabelina B od urodzenia.

Mam męża, dwoje nastoletnich dzieci, dwa psy i dwa koty.

Moja praca opiera się na relacjach z ludźmi.

Moją otwartością, kreatywnością i wiedzą chcę się podzielić z sąsiadami.

ODDAJCIE GŁOS NA MNIE I WSPÓLNIE ZORGANIZUJMY NASZĄ PRZESTRZEŃ.

STAWIAM NA DIALOG!

Alina Grażyna Serafin

66 lat.

W Izabelinie C mieszkam już ponad 40 lat. Mam wspaniałą rodzinę: męża, dorosłego syna, synową i dwóch uroczych wnuków.

Z zawodu jestem farmaceutką. Od 35 lat moje życie zawodowe związane jest z farmacją i wytwarzaniem leków. Obecnie pracuję jako konsultant w zakresie wytwarzania i dystrybucji leków. Moja praca to ciągłe zorientowanie na ludzi i ich potrzeby.

Rozwój Gminy, w tym oczywiście naszego Sołectwa Izabelin C, i dobro wszystkich naszych Mieszkańców jest dla mnie bardzo ważne. Jestem osobą zaangażowaną, troskliwą i otwartą . Zadbam o bezpieczeństwo, potrzeby i marzenia wszystkich Mieszkańców Izabelina C, szczególnie osób starszych i młodzieży.

Jako Sołtys chcę być dla Państwa Przyjacielem i Gospodarzem naszego Sołectwa.

GOSPODARZ:

- otwarty na potrzeby Mieszkańców

- wymagający – dba o Twój komfort życia, porządek i czystość Twojego otoczenia

- skuteczny – wspiera i realizuje projekty i pomysły zgłaszane przez Mieszkańców, dbający o nasze bezpieczeństwo

PRZYJACIEL:

- dostępny zawszy, gdy tego potrzebujesz

- dba o potrzeby ludzi starszych, młodzieży i dzieci

- dba o dobrą atmosferę w Twoim otoczeniu

- dba o Twoje środowisko i miejsce, w którym mieszkasz.

Ja chciałabym takiego Sołtysa, a Ty?

Zagłosuj na mnie, a nie zawiodę Twoich oczekiwań!

 

Jacek Szarpak

W naszej gminie mieszkam od urodzenia. Jestem żonaty, mam dwójkę dorosłych dzieci, od prawie 3 lat jestem szczęśliwym dziadkiem.

Przez 17 lat pracowałem jako konserwator w gminnym przedszkolu w Laskach.

Od ponad 15 lat służę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Izabelinie. Uczestniczyłem w ponad tysiącu akcji ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy i całego województwa mazowieckiego. W ciągu tych lat służby otrzymałem odznakę wzorowego strażaka i zostałem odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. W izabelińskiej OSP pełnię funkcję gospodarza: odpowiadam za zarządzanie mieniem i budynkami oraz zaopatrzenie w sprzęt i umundurowanie.

W 2019 r. zostałem wybrany na sołtysa Izabelin C.

Później dzięki zaufaniu sołtysów pozostałych wsi zostałem przewodniczącym Rady Sołtysów. Sołtysi wszystkich 7 wsi omawiają w niej problemy swoich sołectw i współpracę z urzędem gminy, wypracowują wspólne stanowiska wobec inicjatyw urzędu gminy, np. w kwestii nierealizowania przez gminę zakupów finansowanych z sołeckich funduszy. Dzięki połączeniu sił sołtysów wiele z tych inwestycji zostało wreszcie zrealizowanych.

W 2021 r. zaangażowałem się w działalność Międzysołeckiego Zespołu ds. PSZOK-u, do którego zostałem delegowany przez Zebranie Wiejskie Izabelina C. Uczestniczyłem w tworzeniu Stowarzyszenia 7 Sołectw – Izabelin, którego jestem prezesem.

Jestem radnym gminy Izabelin.

Najważniejsze moim zdaniem zadania dla sołtysa w najbliższych latach to:

  1. Efektywne wydatkowanie funduszy sołeckich zgodnie z wolą mieszkańców
  2. Integracja mieszkańców (pikniki sołeckie)
  3. Reprezentowanie mieszkańców i ich spraw w gminie (podczas roznoszenia decyzji podatkowych mieszkańcy często przedstawiają mi swoje problemy)
  4. Zabieganie  o właściwe bieżące utrzymanie ulic, chodników, rowów melioracyjnych
  5. Zabieganie w gminie o jak najszybsze uspokojenie ruchu na ul. Krasińskiego
  6. Ul. Rynkowa – starania o likwidację składowiska materiałów budowlanych w stanie obecnym, zwiększenie nadzoru nad terenem. Po regulacji spraw własnościowych (zasiedzenie) dyskusja z mieszkańcami nt. przeznaczenia tego terenu i zagospodarowanie go zgodnie z ich wolą.
  7. Zabieganie w gminie o dokończenie realizacji remontów ulic, które już częściowo zostały przebudowane, tj. ul. Chłopickiego i Matejki, a także o remont ul. Zakątnej i Kopernika oraz przebudowę ul. Projektowanej, Poniatowskiego (odcinek od ul. Krasińskiego do Chodkiewicza), w dalszej perspektywie ul. Orła Białego i Leśna Polana.
  8. Poprawa estetyki  wsi – zarówno z funduszy sołeckich, jak i poprzez zabieganie w gminie o zadbanie o centrum Izabelina
  9. Bezpieczeństwo ruchu: uzupełnienie brakujących znaków drogowych, likwidacja niepotrzebnych znaków 

Joanna Russek

J. Russek

Mam 55 lat. Zawodowo zajmuję się fizjoterapią dziecięcą.

Jestem mieszkanką Lasek od ponad 20 lat, przez ten okres zżyłam się z tą okolicą, a miejscowość Laski stała się moją rodzinną miejscowością.

Od 2019 roku aktywnie działam w Radzie Sołeckiej, realizując zadania dla naszej społeczności. Rezultatem między innymi mojej inicjatywy i mojego uczestnictwa w Komisji Transportowej przy Wójcie Gminy, jest przywrócenie kilka lat temu pierwszej strefy autobusowej Warszawy do Gminy Izabelin. Skutkiem tego nasze bilety są tańsze i częściej „chodzą autobusy” do Lasek. Pomagałam w organizacji pikników sołeckich, w biegu Zmarźlaka i Kina Letniego w Laskach. Jestem autorem projektów które otrzymały dofinansowanie z budżetu partycypacyjnego służącego mieszkańcom Naszej Gminy: Joga na Powietrzu i Kampania Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych i Uzależnień. Uważam, że zdobyte w ten sposób doświadczenie pomoże mi skutecznie i sprawnie pełnić funkcję Sołtysa Lasek.

Kandyduję na funkcję Sołtysa w Laskach, aby działać na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Jeśli zostanę wybrana na Sołtysa to zobowiązuje się:

- dbać o organizację zajęć sportowych i rekreacyjnych,

- wspierać działania wolontariackie,

- organizować spotkania z mieszkańcami oraz zebrania informacyjne,

- współpracować z naszymi lokalnymi stowarzyszeniami OSP Laski, Stowarzyszeniem „KampiLaski” oraz Towarzystwem Opieki na Ociemniałymi w Laskach,

- współpracować z innymi sołectwami w Gminie Izabelin.

 

Elżbieta Szałkowska 

Jestem rdzenną mieszkanką wsi Laski.

Wielu z Państwa pamięta mnie zapewne jako sołtysa Lasek, którym byłam przez dwie kadencje.

Pracę i obowiązki sołtysa znam doskonale, bo jestem już trzecim pokoleniem sołtysów naszej wsi: przez 20 lat sołtysem był mój ojciec, sołtysem Lasek był też mój dziadek.

Funkcja sołtysa wiąże się dla mnie nie tylko z wypełnianiem wynikających z przepisów prawa obowiązków, lecz także z gotowością pomocy mieszkańcom w różnych sytuacjach i potrzebach. Jestem na emeryturze, więc mogę poświęcić mieszkańcom więcej czasu. Zawsze miałam dobry kontakt z ludźmi, którzy obdarzali mnie dużym zaufaniem.

Najważniejsze moim zdaniem zadania dla sołtysa w najbliższych latach to:

  1. dobre, zgodne z wolą mieszkańców wydatkowanie funduszy sołeckich
  2. organizacja pikników sołeckich jako element integracji mieszkańców. Dziś mieszkańcy Lasek szukają okazji do integracji na piknikach w innych sołectwach, głównie w Mościskach
  3. utrzymywanie bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami i reprezentowanie ich interesów w gminie
  4. dbanie o estetykę sołectwa
  5. mała architektura – ławki, śmietniki, doposażenie placu zabaw
  6. współpraca z gminą w kwestii naprawy nawierzchni ulic oraz właściwego bieżącego utrzymania dróg
  7. współpraca z gminą w kwestii przebudowy ulic (Młodzieżowa, Brzozowa) i informowania mieszkańców o planowanych pracach w terenie
  8. monitorowanie sprawy przebudowy Doliny Jozafata
  9. monitorowanie bieżącego utrzymania cmentarza komunalnego i jego otoczenia
  10. zapewnienie sołectwu Laski dostępu do obiektów Rysia, żeby można było tam organizować własne spotkania i wydarzenia
  11. monitorowanie bezpieczeństwa okolic przedszkola, w tym także współpraca z dyrekcją placówki

Danuta Karczmarek

Danuta Karczmarek

W Mościskach mieszkam od 1971 r.

Mam pięcioro dzieci, trzynaścioro wnuków i czworo prawnuków.

Od 34 lat jestem sołtysem Mościsk.

Praca społeczna to tradycja w naszej rodzinie. W 1974 r. mój mąż został wybrany na sołtysa Mościsk, pełnił tę funkcję 16 lat, później był też radnym w gminie Stare Babice (gminy Izabelin w tym czasie jeszcze nie było). Mój teść był podsołtysem, teściowa była radną w gminie Stare Babice.

Z mojej inicjatywy w Mościskach powstały przystanki autobusowe (przy Wierzbowej i Sikorskiego), a później wiaty przystankowe. W 2012 r. wraz z radnymi sołectwa doprowadziliśmy do powstania placu zabaw na tzw. sołtysówce, który co roku jest doposażany z funduszu sołeckiego. Aktywnie zaangażowałam się w rozwój infrastruktury w Mościskach: doprowadzenie oświetlenia, wodociągu i kanalizacji na ul. Jodłowej, Kwitnącej, Łąkowej i na nowo powstałym osiedlu koło Biedronki.

Wspólnie z mieszkańcami dbamy o naszą kapliczkę u zbiegu ul. 3 Maja i Sikorskiego, a także o zabytkowy krzyż przy ul. Sikorskiego, który został odrestaurowany i ogrodzony.

Wspólnie z mieszkańcami ubieram ołtarz na Boże Ciało przy Brzozowej w Laskach. Organizuję wśród mieszkańców zbiórkę na kwiaty do tego ołtarza.

W 2012 r. zostałam uhonorowana zaszczytnym tytułem Izabelińczyka Roku.

Praca sołtysa to moja pasja. Przez 34 lata sołtysowania wydeptałam wszystkie ścieżki w urzędzie gminy i wiem, jak działać skutecznie. Zawsze jestem obecna na sesjach Rady Gminy, w ciągu 34 lat opuściłam zaledwie 2 posiedzenia.

Najważniejsze moim zdaniem zadania dla sołtysa w najbliższych latach to:

  1. zabieganie o chodnik przy ul. Sikorskiego
  2. zabieganie o zmniejszenie korków w naszej wsi, przede wszystkim przez budowę alternatywnej drogi wyjazdu z gminy przez Mościska (droga KZ – odcinek od ul. 3 Maja do ul Estrady)
  3. monitorowanie właściwego bieżącego utrzymania dróg gruntowych (np. ul. Chabrowa, Kwitnąca, Białych Bzów, Jaśminowa, Modrzewiowa, Słonecznikowa)
  4. zabieganie o doprowadzenie mediów na ul. Chabrowej i budowę tej ulicy
  5. nieustające starania w gminie o naciski na inwestora i wykonawcę ws. sprawniejszej organizacji prac i objazdów podczas przebudowy skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Estrady
  6. zabieganie o likwidację źródeł fetoru z Warszawy, szczególnie uciążliwego dla Mościsk
  7. poprawa estetyki wsi: zazielenienie nowych ulic we wsi, wykonanie nasadzeń zieleni na gminnych terenach między strefą przemysłową a strefą mieszkalną wsi
  8. kontynuacja działań w celu integracji mieszkańców: pikniki sołeckie, budowa świetlicy wiejskiej
  9. zgłaszanie spraw mieszkańców do gminy i reprezentowanie ich interesów
  10. efektywne wykorzystywanie funduszy sołeckich zgodnie z wolą mieszkańców

Ewa Krystyna Maliszewska

Ewa Krystyna Maliszewska

W Sierakowie mieszkam od urodzenia. Moja rodzina żyje tu od pokoleń. W Sierakowie wychowało się troje moich dzieci.

Całe moje życie zawodowe to praca w księgowości: przez 20 lat w Inco Veritas w Hornówku, a później w korporacji zajmującej się wywozem odpadów w Warszawie.

Od 2019 r. lat jestem sołtysem Sierakowa.

Zawsze aktywnie uczestniczyłam w życiu mojej wsi. Brałam udział w niemal wszystkich spotkaniach z Dyrekcją KPN oraz w kolejnych ministerstwach, którym podlegał KPN, szukając sposobu, jak rozwiązać trudną sytuację mieszkańców Sierakowa, którzy od połowy lat 70. nie mogą budować się na własnej ziemi.

Przez lata uczestniczyłam w rozmowach z gminą w sprawie komunikacji i planu przestrzennego zagospodarowania Sierakowa. W latach 90. prowadziłam księgowość w społecznym komitecie gazyfikacji Sierakowa i czynnie uczestniczyłam w społecznym komitecie telefonizacji.

Po przejściu na emeryturę zostałam sołtysem.

Wspólnie z mieszkańcami przygotowujemy ołtarz na Boże Ciało i Mszę św. przy pomniku 5 poległych żołnierzy AK. Doposażamy teren rekreacyjny, we współpracy z gminą udało się oświetlić ten teren, a także odrestaurować kapliczkę i pomnik 5 poległych żołnierzy AK.

Od kilku lat jestem członkiem Rady Parafialnej w izabelińskim kościele.

Najważniejsze moim zdaniem zadania dla sołtysa w najbliższych latach to:

  1. integracja mieszkańców (pikniki sołeckie, spotkania mieszkańców w ważnych dla nich sprawach, zebrania sołeckie)
  2. dbanie o estetykę wsi (zieleń)
  3. zgodne z wolą mieszkańców zagospodarowanie funduszy sołeckich
  4. zabieganie o wznowienie prac nad II etapem planu zagospodarowania.
  5. zabieganie o utrzymanie bezpośredniego połączenia z I linią metra, a także rozwój komunikacji lokalnej – nie rzadziej niż co pół godziny, zaś w popołudniowych godzinach szczytu co 15 minut. Rozważenie z mieszkańcami poprowadzenia komunikacji lokalnej w głąb wsi.
  6. zabieganie w gminie o doprowadzenie ciągu pieszo-rowerowego do Izabelina C (do skrzyżowania ul. Sierakowskiej z ul. Chodkiewicza) oraz ciągu pieszo-rowerowego lub chodnika wzdłuż ul. Gen. R. Abrahama w Sierakowie
  7. zagospodarowanie parkingu przy skrzyżowaniu ul. Sierakowskiej z Abrahama w porozumieniu z KPN
  8. działania w celu poprawy zasięgu sieci komórkowych dla mieszkańców
  9. zabieganie w gminie o naciskanie na PGE w celu przebudowy linii SN (średniego napięcia) i zapewnienia ciągłości dostaw prądu